Nyugat-Dunántúl régió
MAGYAR BENCÉS KONGREGÁCIÓ PANNONHALMI FŐAPÁTSÁG
Pannon-Sokoró kultúr- és ökoturisztikai társulás
A Pannon-Sokoró-térség kedvező földrajzi, természeti adottságokkal rendelkezik, s ez jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy komoly kulturális hagyományok alakulhattak ki ezen a vidéken. A kellemes és szép környezet mellett jelentős hatást gyakorol a térségre Győr közelsége, a Bécs-Budapest főközlekedési útvonal, s az arról Győrnél leágazó, s Pannonhalma mellett elhaladó főút és vasútvonal, amely a területet Veszprémmel, s a Balatonnal köti össze. A térség az elmúlt évtizedekben Győr üdülő- és kirándulóövezetévé vált, hiszen ehhez minden adottsága megvan. Közel van a nagyvároshoz, a változatos táj a hegyek benyomását kelti, a terület jól járható, kijelölt turistautak futnak keresztül rajta. A településen és környékén több természetvédelmi terület található. Emellett meghatározó a világörökség részét képező Pannonhalmi Főapátság épületegyüttese és természeti környezete.
MURANIA IDEGENFORGALMI ÖVEZET
A Murania Idegenforgalmi Övezet Magyarország délnyugati részén helyezkedik el. Az Övezet határon átnyúló idegenforgalmi paradicsom, mely Lenti kistérség 51 települését és a szlovén Lendvát, valamint a hozzá tartozó másik hat községet foglalja magába. A térségünkbe érkező turisták számos lehetőségből választhatnak az itt tartózkodásuk alatt. Íme egy kis ízelítő a térség sajátos értékeiből, érdekességeiből:
SZENTGOTTHÁRD VÁROS ÉS KISTÉRSÉGE
Szentgotthárd és térsége
Szentgotthárd Magyarország legnyugatibb városaként kapu Európa nyugati országaira, a magyar-osztrák-szlovén határok területén található. A terület magában foglalja a Fertő-Hanság és Őrségi Nemzeti Park részét képező Vend-vidéket, Őrséget és Rába-Vidéket, valamint a Rába-Őrség-Goricko-Hármashatár Natúrparkot.
Az Őrség kapujában a Rába és a Lapincs folyó összefolyásánál fekszik, a Vend-vidék központjaként Magyarország legdinamikusabban fejlődő települése. Lakossága nagyrészt magyar, de számottevő nagyságrendben élnek itt szlovének és németajkúak is.
NATÚRPARK TÉRSÉGFEJLESZTÉSI KHT., ŐRSÉG
Az ŐRSÉG
„Magyarország legjobban fejlődő vidéki desztinációja 2007"
Magyarország délnyugati sarkában találjuk ezt az erdőkkel, ligetekkel szabdalt gyönyörű tájat, ahová a honfoglaló magyarok a nyugati kapu védelmére őrállókat telepítettek. Innen a táj neve: Őrség.
Az Őrség Magyarország egyetlen olyan tájegysége, ahol a lakosság a honfoglalás óta folyamatosan egy helyben él. Évszázadok során az itt élők a természettel harmóniában alakították ki a táj arculatát, kisparcellás gazdálkodásukkal, tájba simuló épületeikkel megteremtve annak hosszú távon fenntartható sokszínűségét. E tájon dombok és patakok vájta völgyek, lomb- és fenyőerdők, üde zöld kaszálók, jégkorszaki maradványnövényeket őrző láprétek, kristálytiszta vizű források és patakok váltják egymást. A csend és a friss levegő, a változatlan formában megőrzött népi hagyományok és mesterségek (kópickötés, fazekasság, tökmagolajütés), szokások, az önellátó parasztgazdálkodás termékei (tökmagolaj, mézespálinka, kecske és tehénsajt) vonzzák az ide látogatókat.
EDEN napok Kőszegen
Az idén 5. alkalommal rendezi meg Kőszegen az Írottkő Natúrparkért Egyesület az EDEN napokat.… tovább
A Szennai Skanzen Kaposvár belvárosába költözött
Március 14-től 3 héten át a Tourinform kaposvári irodájában várják a Szennai Skanzen munkatársai az érdeklődőket… tovább
Az EDEN pályázat 2013. évi magyar győztese
Kaposvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának "Kaposvár és a Zselic, ahol az élmény szembe jön…" tovább
© 2012-2016 Agrármarketing Centrum Nonprofit Kft. | Minden jog fenntartva!